lutego 04, 2021

Garnier Fructis Hair Food Banana - recenzja maski do włosów.

Nowy miesiąc zaczynamy od recenzji maski do włosów od Garnier fructis. Maski ,którą zna każda włosomaniaczka - a jeśli nie to koniecznie musi ją poznać. Jest to jeden z niewielu produktów do włosów ,które kupuje regularnie i nie wyobrażam sobie odmówić moim włosom takiej przyjemności. Czas „nakarmić” nasze włosy najlepszą maską jaka istnieje. Zapraszam na ciąg dalszy przyjemnie pachnącej recenzji ,czyli Garnier Fructis Hair Food - wersja o zapachu banana.


Markę Garnier znają chyba wszyscy ,ale kilka ważnych informacji na pewno zaspokoi czyjąś ciekawość ,albo po prostu komuś się przyda ;) 

Firma rozpoczęła swoją działalność jako Laboratoires Garnier w 1904 roku przez francuskiego twórcę Alfreda Amour Garniera.


La Lotion Garnier został stworzony we Francji w 1904 roku przez Alfreda Amour Garniera i był pierwszym opatentowanym tonikiem do włosów, bazującym na roślinnych składnikach. Przez dekady Garnier rozszerzał swoje portfolio o m.in. produkty do pielęgnacji skóry i umacniał wizerunek eksperta od naturalnego piękna, dzięki wyjatkowym sposobom na walkę z zanieczyszczeniami, trądzikiem, promieniami UV czy oznakami zmęczenia. w 1960 roku jako pierwszy wykonał trwałą farbę do włosów w domu. Został przejęty przez koncern L'Oréal w latach siedemdziesiątych. W 2011 roku Garnier nawiązał współpracę z TerraCycle, aby promować upcykling pojemników na produkty i wprowadzanie produktów biodegradowalnych. Później w 2019 roku nawiązali współpracę z grupą środowiskową o nazwie GoodPlanet Foundation, aby stworzyć nową linię organicznych, naturalnych kosmetyków Garnier Bio / Bio Garnier.

W 2019 roku Garnier uruchomił swoje narzędzie do wirtualnego wyboru odcienia, które pozwala klientom wypróbować gamę trwałych kolorów włosów Garnier przed dokonaniem zakupu.

Kilka produktów Garnier pojawiło się w programie Good Housekeeping i zdobyło nagrody w kategorii „ Best of Beauty ” Allure.




Tak jak wspomniałam maska jest genialna ! Moje włosy pokochały ją od pierwszego nałożenia. Jest lekka - nie przeciąża ani nie przetłuszcza włosów ( maskę nakładamy mniej więcej od połowy długości włosów, skupiając się bardziej na końcach ). Oprócz rewelacyjnego działania na włosy ta maska a właściwie wszystkie maski z tej serii pachną tak cudnie że ma się ochotę je zjeść albo wysmarować sobie ciało. A i dodatkowym plusem jest że po zmyciu maski zapach zostaje z nami do następnego mycia włosów.


"Banana Hair Food wzbogacone o ekstrakt z banana to propozycja dla wymagających, bardzo suchych włosów. Kremowa, delikatna formuła, przepełniona substancjami odżywczymi i nawilżającymi, sprawi, że włosy będą , bardziej miękkie, błyszczące i łatwe w rozczesywaniu.
Aksamitna konsystencja sprawia, że jej nakładanie to przyjemność, a egzotycznemu zapachowi nie można się oprzeć. Za górnymi nutami słodkiego banana, musujących cytrusów i cierpkiego ananasa pojawiają się poprawiające nastrój nuty środkowe – mleko z orzechów laskowych, kokos i jabłko. Dołączają do nich bazowe nuty piżma, wanilii i drzewa sandałowego, tworząc zmysłowy finisz.
Rezultaty (wg badania instrumentalnego):
3x większe odżywienie w formie spłukiwanej maski
4x większe odżywienie w formie produktu bez spłukiwania."

Czas na skład:

  • Aqua - woda
  • Cetearyl Alcohol alkohol cetearylowy, jest składnikiem konsystencjotwórczym kremów, mleczek, odżywek włosowych, zagęszcza, a także wpływa na właściwości aplikacyjne produktu, poprawia rozprowadzanie, daje poślizg oraz może wspomagać spienianie. Tworzy okluzyjny film na skórze i włosach, który działa natłuszczająco, zmiękczająco, kondycjonująco i ochronnie, zapobiega odparowywaniu wilgoci.
  • Glicerin - gliceryna, silnie hydrofilowa i higroskopijna substancja nawilżająca. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, pełni rolę promotora, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry, zarazem jest humektantem i delikatnym konserwantem, skutecznym zwłaszcza w kosmetykach z dużą ilością wody. 
  • Isopropyl Myristate - mirystynian izopropylu, Emolient półtłusty stosowany w różnego rodzaju kosmetykach, także myjących. Sprawdza się jako rozpuszczalnik dla różnych substancji, zwłaszcza zapachowych, zmniejsza lepkość kosmetyków. Wygładza, zmiękcza, natłuszcza i chroni skórę oraz włosy.
  • Stearamidopropyl Dimethylamine - stearamidopropylodimetyloamina, składnik stosowany, jako pożyteczny emulgator, oprócz działania konsystencjotwórczego, działa także odżywczo, zmiękczająco, wygładzająco na skórę oraz włosy. Nawilża i uelastycznia, ułatwia rozczesywanie włosów, zapobiega elektryzowaniu, działa łagodząco na skórę głowy. Zastępuje silikony.
  • Butyrospermum Parkii Butter - masło Shea, emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, zmiękcza i wygładza.
  • Olea Europaea Oil - oliwa z oliwek,  doskonale odżywia, nawilża oraz regeneruje skórę, opóźnia objawy starzenia, oraz wygładza istniejące zmarszczki. Posiada dobroczynne działanie ochronne przed czynnikami zewnętrznymi, uzupełniając wszelkie niedobory lipidowe. Skóra pod jej działaniem staje się gładka, miękka i odświeżona. Witaminy w niej zawarte z łatwością przenikają w głąb skóry.
  • Musa Paradisiaca Fruit Extract - wyciąg z owoców banana zwyczajnego, substancja kondycjonująca, zmiękcza i uelastycznia skórę, pozostawiając ją delikatną w dotyku. Ze względu na dużą zawartość minerałów i cukrów zwiększa nawilżenie w skórze i łagodzi podrażnienia. Poprawia również wygląd włosów poprzez ich wygładzenie i odżywienie.
  • Glycine Soja Oil - olej sojowy, emolient tłusty, tworzy na powierzchni ochronny, odżywczy film, wygładza, zmiękcza i natłuszcza. Dostarcza witaminę E, cennego przeciwutleniacza, zapobiega starzeniu skóry i zmarszczkom, uelastycznia i przyspiesza regenerację zniszczonej skóry. 
  • Sodium Hydroxide - wodorotlenek sodu, utrzymuje odpowiednie pH w kosmetyku. 





I to by było na tyle z tych ważnych składników ,bo to ich jest najwięcej - dla zainteresowanych tematem wrzucam pozostałe składniki ,które im bliżej końca tym jest ich najmniej.

Helianthus Annuus Seed Oil/Sunflower Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract/Rosemary Leaf Extract, Coco-Caprylate/Caprate, Cocos Nucifera Oil/Coconut Oil, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Persea Gratissima Oil/Avocado Oil, Lactic Acid, Tartaric Acid, Cetyl Esters, Tocopherol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Salicylic Acid, Caramel, Linalool, Eugenol, Coumarin, Benzyl Alcohol, Parfum/Fragrance.




Maska bananowa oprócz cudownego zapachu działa genialnie. 

W przypadku moich włosów stosuje ją na dwa sposoby - nakładam na max 40 min na suche włosy przed myciem ,albo przy metodzie OMO (odżywka - mycie - odżywka).

Bardzo ułatwia rozczesywanie włosów ,ładnie je wygładza i mocno  nawilża. 
Kremowa konsystencja pozwala na łatwe i szybkie rozprowadzenie produktu na włosach. 
Włosy są odżywione i wygładzone.  
Maska emolientowo-humektantowa ( więcej o e i h znajdziecie tu ➝ rownowaga-peh). 
Jest bardzo wydajna, zamknięta w dużym, plastikowym pudełeczku - bardzo łatwo można nabrać produkt i mamy pewność że na dnie nic nie zostanie. 



Co jest dla mnie bardzo ważne ?  W składzie nie ma ani śladu silikonów ❤ a składniki w 98 % są pochodzenia naturalnego.


Oprócz maski w sklepach dostaniemy również szampon i odżywkę - oba produkty genialne jak sama maska ;)



Dostępność : Biedronka, RossmannHebeEkobieca

Cena : 15 zł - 25 zł

Pojemność : 390 ml

Moja ocena : 10/10


Garnier posiada również inne warianty zapachowe ,dedykowane różnym rodzajom włosów.

  • Maska do włosów farbowanych Goji Hair Food
  • Odżywcza maska do włosów Banana Hair Food
  • Nawilżająca maska do włosów Macadamia Hair Food
  • Regerująca maska do włosów zniszczonych Papaya Hair Food
  • Nawilżająca maska do włosów suchych i normalnych Aloe Hair food





Wszystkie trzy maski ze zdjęcia szczerze polecam ❤

14 komentarzy:

  1. Miałam maskę z tej firmy :) Świetnie odżywia włosy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam ja:) do moich loczkow jest genialna

    OdpowiedzUsuń
  3. Super. Dziękuję za dokładne informacje i szczerą opinię 🙂

    OdpowiedzUsuń
  4. Miałam podobną z tej serii z jagodami acai. I słyszałam, że właśnie skład wegański pozwala na stosowanie do OMO. Podoba mi się to, co o niej napisałaś. Myślę, że jak skończę moje maski z Zaji to kupię właśnie tą.

    OdpowiedzUsuń
  5. U mnie banan się nie sprawdził, ale lubię pozostałe wersje :)

    OdpowiedzUsuń
  6. U mnie dobrze sprawdziła się jako odżywka, jako maska nie koniecznie :D

    OdpowiedzUsuń
  7. Nie znam tych masek ,ale chętnie wypróbuję - szczególnie tą z aloesem :-))))

    OdpowiedzUsuń
  8. Z marką Garnier mam na razie wiele złych doświadczeń i jedno świetne, kiedy zdarzyło kupić mi się krem w Czechach. Z drugiej strony myślę, że pora znowu dać jej szansę.

    OdpowiedzUsuń
  9. Znam tę maskę i bardzo ją lubię. Moje włosy zresztą też 🤪

    OdpowiedzUsuń
  10. Dość duże opakowanie, zapach to ważna sprawa, koniecznie muszę wypróbować .

    OdpowiedzUsuń
  11. Dobre jest to, że tyle naturalnych składników.

    OdpowiedzUsuń
  12. Jeszcze nie miałam okazji sprawdzić tej maski, ale chętnie to zrobię, właśnie wiosną przestawiam się na bardziej owocowe nuty w kosmetykach. :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Firmę znam, ale masek nie. Po takiej recenzji chyba się skuszę i wypróbuję. Już same radosne opakowania są zachęcające. :)

    OdpowiedzUsuń
  14. bardzo lubię zapach bananów i maski do włosów, więc to dla mnie idealne połączenie :-)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezmiernie miło jak docenisz moją pracę i zostawisz komentarz, dziękuje :)

Copyright © || KOSMETYKI BEZ TAJEMNIC || , Blogger